Yüksek kalitede ve alanındaki her segmentte ürünü üreticilerinden oluşan tedarikçi portföyümüzü global ölçekte firmalarla buluşturuyor, tedarik sürecindeki her aşamanın operasyonunu müşterilerimiz için takip ediyoruz. Satış ve satın alma işlemleri, yasal prosedürleri ve bürokrarisi ile ilgili tüm ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlıyor, danışmanlığı alanında güven ihtiyacınızı karşılayan kapsamlı hizmetler sunuyoruz.

Tedarikçilerin, üretici işletmelerin ve pazarların farklı ülkelerde olduğu günümüz ekonomik dünyasında bu ilişkileri yönetmenin, yani küresel tedarik zincirlerinin önemi de anlaşılmıştır.

Tedarik zincirinin fonksiyonları

Tedarik zinciri, birçok farklı süreç ve fonksiyonun bir arada ve etkin bir biçimde çalışmasını gerektirir. Bu fonksiyonları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sipariş yönetimi: Müşterinin geçtiği siparişleri hızlı ve hatasız şekilde karşılanması adına yapılacak tüm faaliyetler bu fonksiyonun görevidir. Sipariş takip programı nedir, ne işe yarar?
  • Satın alma: Bu süreç, üretim için gereken tüm malzeme ve hammaddelerin sorunsuz şekilde temin edilmesini içerir.
  • Planlama: Maliyet hesabının ve üretim sürecinin doğru şekilde planlanmasını içerir. ERP programı nedir, neden kullanılmalıdır?
  • Üretim: Zincirin belki de en önemli halkası olan üretim, alınan malzemenin doğru araçlarla hedeflenen süre ve kalitede, mümkün olan düşük fireyle üretilmesiyle ilgilenir. Üretim planlaması nedir, nasıl yapılır?
  • Stok/envanter yönetimi: Üretim için gereken malzemelerin stok seviyesinin üretim planına uygun olarak belirlenmesi ve verimli biçimde yönetilmesidir. Stok yönetimi yazısı ve  stok ve satış programı sayfalarından stok/envanter yönetimine dair detaylı bilgileri edinebilirsiniz
  • Depo yönetimi: Stokların nasıl ve ne kadar depolandığının yönetimiyle ilgilenir. Üretilen ürünlerin depolanması ve sevkiyata hazır halde tutulması süreçlerini planlar ve maliyetlerini çıkarır. Stok yönetimiyle birlikte kurgulanır.
  • Taşıma: Üretimi biten ürünlerin depodan satışa hazır halde alınıp müşteriye sevk edilmesi sürecinin yönetimiyle ilgilenir.
#

Comments are closed

Kategoriler
Call Now Button